Одним з найбільш ефективних методів профілактики карієсу у дітей є герметизація фісур.

Детальніше

Вашій дитині 6-8 років, ця інформація буде дуже актуальна.

Чому постійний зуб не встиг вирости, а вже псується?

До деяких поверхонь зуба доступ зубної щітки ускладнений через особливості анатомії. Це в першу чергу стосується жувальних зубів. Глибокі фісури – впадини по центру зуба, створюють бактеріям порожнини рота чудові умови для того, щоб закріпитись. Бактерії, одержуючи речовини з цукровмісних продуктів та напоїв, розмножуються та утворюють зубний наліт. Зубна щітка не в стані вичистити такі глибокі фісури, так як діаметр щетинки щітки набагато більший самої борозни, при чищенні до її дна добратись практично неможливо.

Постійне недоочищення нальоту приводить до його накопичення і утворення карієсу.

❗️У першу чергу карієсом уражається жувальна група зубів. Згадайте які зуби у вас найбільше піддавались втручанню лікарів?Причин декілька:

  • слабка мінералізацією фісур протягом перших 2 років після прорізування
  • утруднена гігієна в ділянці фісур
  • зуб в стадії прорізування не бере участь в акті жування, не має антагоніста або не знаходиться з ним в контакті, тому не проходить достатнього природного очищення його поверхні.
  • дитина не вміє належно очистити всі зуби самостійно у віці до 9 років. Саме тому ми рекомендуємо контролювати цей процес батькам.

Для запобіганню цьому і проводять процедуру герметизації фісур.

Герметизація фісур або, іншими словами, їх запечатування – це стоматологічна маніпуляція, під час якої фісури заливають спеціальним герметиком, який проникає у всі заглиблення жувальної поверхні і твердіє, не дозволяючи проникнути в них залишкам їжі та бактеріям. Це покращує гігієну і попереджає розвитку карієсу та супутніх ускладнень.
Якісно проведена процедура буде ефективно працювати протягом 8-10 років.

Найкраще лікування це профілактика!

Call Now Button