Відкололась, потемніла, стерлась пломба?

Детальніше

Відкололась, потемніла, стерлась пломба – дуже часто це трапляється з композитним матеріалом (пломбою) великого об‘єму. Якої б хорошої якості та міцного складу не був цей матеріал – композитні реставрації виконуються по показанням – при об‘ємі дефекту зуба до 40%. Прогноз більших реставрацій з часом досить сумнівний, адже навантаження, яким піддаються пломби в ротовій порожнині, надзвичайно велике.
Є альтернативний варіант лікування карієсу – керамічна реставрація зуба (пломба), або правильніше – вкладка.

Керамічна вкладка – це частина зуба, яка виготовляється з кераміки зубним техніком в лабораторії та заміщає не повністю всю поверхню зуба, як коронка, а тільки відсутню її частину довільної форми.

⁉️Коли потрібна керамічна вкладка?

Основними показаннями до виготовлення керамічної вкладки є великі порожнини в зубах ( більше 40% оклюзійної поверхні), які утворюються в результаті карієсу, лікування кореневих каналів, заміни старих великих пломб.

Переваги керамічних вкладок:

✔️Керамічні вкладки мають більшу міцність, ніж пломби. На зуби з великими порожнинами виготовляються вкладки, а не великі пломби, тому, що останні легко ламаються (через пошарового нанесення пломби і появи «зон слабкості»).
✔️Керамічні вкладки краще розподіляють жувальне навантаження.
✔️ Керамічні вкладки ідеальні в естетичному плані.Кераміка повністю відтворює колір, напівпрозорість і структуру справжнього зуба.
✔️Керамічні вкладки стійкі до зовнішніх впливів, вони не змінюють з часом колір, навіть під дією харчових барвників.
✔️Під керамічними вкладками дуже рідко виникає карієс.

⁉️Які етапи виготовлення вкладки?

Візит 1
1.Підготовка зуба- забираємо всі уражені тканини та старі пломби і формуємо порожнину.
2.Знімаємо відбитки (передаємо техніку в лабораторію)
Зубний технік при виконанні роботи має багато етапів. Заключним є ідеальне моделювання всіх природних горбиків та фісур. Це важливо для Вашого прикусу, щоб при жуванні не виникало ніякого дискомфорту.

Візит 2
Примірка готової роботи, ви оцінюєте вигляд, форму і колір. Після узгодження всіх моментів- фіксація. Фіксується на спеціальний композитний цемент, який забезпечує сильний та надійний адгезивний зв’язок, після чого керамічна вкладка і Ваший зуб стають одним цілим.

І найголовніше – строк служби – в 3 рази більший, ніж композитної реставрації.

Call Now Button