ВІНІРИ ТА ЛЮМІНІРИ. В ЧОМУ ЇХНЯ СХОЖІСТЬ ТА ВІДМІННІСТЬ.

Детальніше

Красива посмішка важлива для вашого зовнішнього вигляду. Річ у тім, що практично жодна людина не має ідеальної природної посмішки. Майже всі ми потребуємо виправлення дефектів, які роблять нашу посмішку менш бажаною. З допомогою вінірів та люмінірів сучасна стоматологія проводить естетичну реставрацію зубів. Це один з універсальних способів корекції посмішки. У цій статті ми розглянемо відмінності між традиційними фарфоровими вінірами та люмінірами, для того, щоб ви могли краще зрозуміти плюси та мінуси кожного з них.

Вініри – це найперші зубні накладки, які появились на ринку мікропротезування та використовуються для покращення зовнішнього вигляду вашої посмішки. Вініри можуть виправити всі види косметичних проблем, такі як помірно викривлені зуби, міжзубні щілини, знебарвлені зуби та відколи зубів. Перед встановленням вінірів, емалі потрібно надати форму та видалити її тонкий шар, щоб звільнити місце необхідне для нових фарфорових оболонок.

Люмініри – це наступний крок в протезуванні. Люмініри це марка вінірів, яка пропонується лише деякими стоматологами. Їхня особливість в тому що вони виготовлюються виключно в американській клініці, яка їх розробила. Їхньою відмінною характеристикою є те, що вони дуже прозорі та дуже тонкі (їх товщина досягає близько 0,2 мм). Це дає можливість не шліфувати зуби перед їхнім встановленням.

ПОДІБНОСТІ ОБОХ ВАРІАНТІВ.

• Покращують зовнішній вигляд кривих, неправильно вирівняних зубів.
• Подарують вам білу, яскраву посмішку.
• Можуть приховати тріснутий або відколотий зуб.
• Можуть позбавити від щілини між зубами.
• Зручні та мають природний вигляд.
• Міцні, довговічні та прості в обслуговуванні.
• Обидва варіанти не змінюють колір з часом (краї вініра, де він стикається з зубом, можуть пофарбуватися через 5 і більше років).
• Покращують лінію посмішки.
• Обидва варіанти мають схожу ціну та створені на замовлення.

ВІДМІННОСТІ ЗУБНИХ ЛЮМІНІРІВ ВІД ВІНІРІВ.

Існує кілька ключових відмінностей між зубними люмінірами та вінірами. 

  1. Отже, основною відмінністю є те, що люмініри не такі товсті, як традиційні вініри, що полегшує їх розміщення на зубах, оскільки стоматологу менше потрібно зшліфовувати ваші зуби перед їх кріпленням. Стандартна товщина люмінірів становить близько 0,3 мм, тоді як звичайні вініри мають товщину близько 0,5 мм.
  2. Тонкість люмінірів значно полегшує їх установку, однак ця ж тонкість ускладнює належне маскування знебарвлених та сильно пошкоджених зубів. Тим, у кого сильно пофарбовані зуби, краще вибрати традиційні вініри, оскільки вони дійсно зможуть замаскувати будь-яке знебарвлення ваших зубів.
  3. Ваші природні зуби менше підпилюються, якщо ви обираєте Lumineers, завдяки чому отримуєте помітно товщі зуби. Це ускладнює правильне очищення ясен, що може збільшити шанси їхнього захворювання. Це рідко є проблемою, коли ви використовуєте звичайні вініри, оскільки ця процедура, як правило, передбачає, що ваш стоматолог підпилює ваші зуби для кращого прилягання.

ЯКА ПРОЦЕДУРА ВСТАНОВЛЕННЯ ВІНІРІВ?

Консультація стоматолога.
Процедура розпочинається з відвідування стоматолога та консультації щодо того, чи відповідає процедура встановлення вашому стану чи ні, і чи дозволяє здоров’я ваших зубів. Під час цього візиту стоматолог огляне ваші зуби, зробить рентген, щоб переконатися, що коріння зубів у хорошому стані. На цьому прийомі ви повинні розповісти своєму стоматологу про колір відтінку та кількість зубів, які ви хочете покрити вінірами.

Видалення тонкого шару зубної емалі.
Під час виконання цього етапу, стоматолог буде працювати над видаленням тонкого шару зубної емалі. Товщина видалення не перевищуватиме 0,5 мм, що приблизно дорівнює товщині вінірів, які використовуватимуться для покриття ваших зубів.

Виготовлення моделі зубів.
Ваш стоматолог зробить форму ваших підготовлених зубів, а зуботехнічна лабораторія виготовить індивідуальний набір фарфорових вінірів, вибраного вами відтінку. Їхнє виготовлення займає приблизно від 2 до 4 тижнів.

Встановлення. 
Після отримання ваших стоматологічних вінірів з лабораторії та переконання що вони вам підходять стоматолог перейде до процедури встановлення. Виконується процедура за допомогою спеціального склеювального розчину, який засвічується лампою.

Майбутній огляд.
Вам потрібно буде відвідати стоматолога через кілька тижнів, щоб перевірити вашу посмішку та ясна для підтвердження їхньої реакції.

Процес встановлення люмінірів, ідентичний процесу встановлення вінірів, крім етапу з підготовки зубів. Для встановлення люмінірів не потрібне обточування зубів.

ПОРАДИ ЩОДО ДОГЛЯДУ ЗА ВІНІРАМИ/ЛЮМІНІРАМИ.

Щоденна гігієна ротової порожнини. Чистка зубів двічі на день та використання зубної нитки. Останнє є найскладнішим для багатьох людей, однак зубна нитка є невід’ємним етапом чищення зубів при наявності вінірів/люмінірів.

Тримайтесь якомога далі від шкідливих продуктів. Зубним накладкам, як і натуральним зубам. Можуть зашкодити деякі види їжі. Наприклад, жування льоду, твердих солодощів та інших твердих харчових продуктів, може призвести до відколів чи переломів зубів. Позитивним є те, що продукти які забарвлюють природні зуби в колір, мають мінімальний вплив на люмініри/вініри. Однак вони можуть знебарвити природні зуби, під люмінірами, що призведе до видимої різниці в кольорі.

Людям які люблять займатись активним спортом, краще придбати спеціальну каппу для зубів.

Регулярно відвідувати стоматолога для професійного огляду стану ротової порожнини, для того, щоб ваша посмішка мала чудовий вигляд протягом багатьох років.

І люмініри й вініри можуть бути ефективними у виправленні багатьох косметичних проблем, і обидва варіанти можуть дозволити вам насолоджуватись красивою білосніжною посмішкою довгі роки.

ПЛЮСИ ВСТАНОВЛЕННЯ ВІНІРІВ/ЛЮМІНІРІВ.

• Мала інвазивність. Ви не відчуєте болю під час встановлення. Стоматологи не вводять анестезію перед встановленням.
• Краще за носіння брекетів. Якщо ваші передні зуби дещо зміщені, а ви не хочете переживати стрес через носіння брекетів, то встановлення вінірів/люмінірів стане ідеальним рішенням для вас.
• Це постійне рішення для знебарвлених зубів. Колір після відбілювання тримається не вічно. А встановлення накладок дасть вашим зубам довготривалий білосніжний колір для яскравішої посмішки.

ЯКИЙ ВАРІАНТ МЕНІ ОБРАТИ?

Стоматологи клініки «ЕСТЕТ» допоможуть вам вирішити, що найкраще відповідає вашому стану, обговоривши ваші потреби, вашу стоматологічну ситуацію та знаючи критерії вибору між ними.
 
Правильний вибір для вашого стану – це те, що зробить вашу посмішку прекрасною.

Якщо у вас маленькі зуби й ви хочете збільшити їх розмір, наприклад, люмініри не вирішать проблему, в цьому випадку легше (а можливо, і краще) використати вініри. 

Якщо ви плануєте покращити свою посмішку, тоді зверніться до нас та дізнайтесь ще більше про обидва варіанти естетичної корекції.

Call Now Button