Вісімки чи зуб мудрості – залишати чи ні?
Детальніше11.03.2019
Тож, давайте розберемо ризики детальніше:
✅ Неправильне положення зуба.
Наприклад, зуб розміщується горизонтально в кістковій тканині, що ускладнює або унеможливлює його повноцінне прорізування і подальше функціонування.
✅ Відсутність місця для прорізування.
Якщо місця недостатньо, то вісімка, достатньо масивний зуб, буде намагатись його собі створити, таким чином змістити зубний ряд. Саме тому перед ортодонтичним лікуванням одною з рекомендацій є видалення восьмих зубів. Недостатність місця та неправильне положення може зашкодити сусіднім зубам
https://doi.org/10.1902/jop.2016.160453
✅Неприємні відчуття в ділянці зуба мудрості. Помилково цей стан пацієнти розцінюють як «прорізування зуба мудрості». Насправді ці зуби вже є такими, що прорізалися частково або повністю, хронічне запалення слизової навколо виникає внаслідок недостатнього очищення цієї ділянки, або в результаті постійної травми – Перикоронарит.
✅ Терапевтичне лікування восьмого зуба часто є недоцільним. Ефективність і якість лікування може бути значно нижчою через розташування, нахил зуба і його анатомію. Якщо зуб не бере участь в акті жуванні, не несе функціональне навантаження – краще зосередитись на лікування інших зубів, від яких напряму залежить здоров`я і функціональний стан ротової порожнини.
Тепер коли Ви знаєте всі ризики і усвідомлюєте ускладнення, Вам буде легше прийняти рішення😊. Ми завжди раді допомогти, записуйтеся на консультацію до лікаря хірурга- стоматолога👨⚕️. Кожний пацієнт особливий, а наш підхід- індивідуальний♥️.