Адентія

Детальніше

🦷Адентія – це відсутність зуба.

🧐Розрізняють такі типи адентії:
☑повна;
☑часткова;
☑вроджена;
☑набута.

🔘 Адентія молочних зубів, є тимчасовим станом, до тих пір, поки у дитини не прорізуються постійні зуби.
🔘 Вроджена адентія не надто поширене явище. Прийнято вважати, що первинна або вроджена адентія виникає внаслідок аномалій розвитку плода в утробі, захворювань ендокринної системи або на тлі спадкової схильності. Також великий вплив створює еволюція людини. Жувальний апарат сучасної людини не має такого навантаження як у наших предків. Розміри щелепи, а також кількість зародків постійних зубів поступово зменшується.
🔘 Набута адентія – результат втрати зубів унаслідок травм або хвороб (карієс, пародонтит, пульпіт).

❗ Наслідки наявності адентії.

При наявності адентії деформується лицьовий скелет. Пацієнту важко вимовляти деякі звуки через порушення мови, споживати тверду їжу. В результаті порушення нормального харчування виникають захворювання шлунково-кишкового тракту: гастрит, хвороби печінки, підшлункової залози, жовчного міхура. Через це порушується обмін речовин і відбувається збій в інших системах організму (серцево-судинна, ендокринна і т.д.).

🔍Діагностика адентії.

Захворювання діагностує лікар-стоматолог. Для виключення вродженої адентії лікар призначає рентген обох щелеп. За допомогою знімка визначають структуру кісткової тканини та будову зубів.

👉Лікування адентії.

Найбільш ефективним методом для лікування адентії вважається імплантація із заміщенням відсутнього зуба коронкою. Свої зуби при цьому не препаруютьс під коронки. При повній адентії закріпити незнімний протез без імплантатів неможливо.

🏥 Бути без зубів або ж залишитися без їх частини – перспектива неприваблива, але цього і не станеться, якщо вчасно звернутися до фахівців стоматологічної клініки «Естет»!

Call Now Button