МОЛОЧНІ ЗУБИ – ФАКТИ ТА МІФИ

Детальніше

👶У молочних зубів немає коренів? Молочні зуби не потрібно лікувати, бо вони й так повипадають? Брекети на молочні зуби ставити можна? Історій багато, але що з них міф, а що реальність — нумо розбиратись.

Міф №1 – Молочні зуби лікувати не потрібно, все одно їх замінять постійні.
Молочні зуби життєво необхідні для розвитку та формування щелепи. Крім того, інфекція з молочного зуба може перейти в постійний, котрий вже знаходиться під ним. І навіть простий карієс може зашкодити йому ще до повноцінного прорізання. Тож окрім неприємних відчуттів та надмірної чутливості зуба, дітям загрожують майбутні проблеми з постійними зубами: плями, дисплазія емалі.

Міф №2 – Проблеми з молочними зубами так як і з постійними передаються у спадок.
Проблеми з зубами виникають через неправильний догляд за порожниною рота, і спадковість тут абсолютно ні до чого. У “спадок” може передатися схильність до формування неправильного прикусу або положення зубів, великі проміжки між ними чи, навпаки, надмірна скупченість зубів, але ніяк не карієс.

Міф №3 – Молочні зуби треба видаляти якомога раніше, щоб прорізались постійні.
Якщо видалити молочний зуб надто рано, сусідні зуби займуть порожнє місце. Як наслідок, в дитини неправильно сформується прикус.

Міф №4 – Дітям не потрібні протези та коронки.
Відмова від дитячих протезів загрожує зміщенню постійних зубів. Спеціальні дитячі коронки для молочних зубів фіксують в разі напівзруйнованого стану, і запобігають розвитку хвороботворного процесу.

Міф №5 – Молочні зуби чистити не обов’язково.
Доглядати за зубами потрібно з моменту їх прорізування. Чистити зуби немовлятам потрібно після кожного годування.

Міф №6 – Зуби у дітей не болять, тому, що в молочних зубах немає нервів.
Нерви є! Молочні зуби теж болять. У них є повноцінний пульпо-дентиний комплекс як у постійного зуба.

Міф №7 – У дітей не можливий пульпіт.
Якщо вчасно не почати лікування карієсу у дитини, пульпіт стрімко переходить у періодонтит.Після чого запалення розповсюджується на навколишні тканини, в тому числі й кісткову.

Міф №8 – Брекети можна поставити на молочні зуби.
Ні, брекет-системи встановлюють лише на постійні зуби і суворо після того, як повністю сформуються їхні корені. Тобто не раніше, ніж з 12-14 років. І навіть перед тим як обрати брекети підлітку, ортодонт завжди перевіряє стан коренів по рентгенівському знімку.

Міф №9 – Дитині не потрібна спеціальна зубна паста для її молочних зубів.
У малюка обов’язково повинна бути власна зубна паста, за віком. Дитячі пасти розроблені спеціально для молочних зубів, і їх склад відрізняється від дорослих паст.

Дізнатись як підготувати дитину до візиту у стоматологічну клініку можна клікнувши ось тут 👉як підготувати дитину до візиту у стоматологічну клініку

👶Ваша дитина відмовляється відвідати стоматолога через непереборний страх? Вирішення є ось тут 👉 все про седація закисем азоту в дитячій стоматології.

Call Now Button