МОЛОЧНІ ЗУБИ – ФАКТИ ТА МІФИ

Детальніше
МОЛОЧНІ ЗУБИ - ФАКТИ ТА МІФИ

👶У молочних зубів немає коренів? Молочні зуби не потрібно лікувати, бо вони й так повипадають? Брекети на молочні зуби ставити можна? Історій багато, але що з них міф, а що реальність — нумо розбиратись.

МІФ 1 – МОЛОЧНІ ЗУБИ ЛІКУВАТИ НЕ ПОТРІБНО, ВСЕ ОДНО ЇХ ЗАМІНЯТЬ ПОСТІЙНІ

Молочні зуби життєво необхідні для розвитку та формування щелепи. Крім того, інфекція з молочного зуба може перейти в постійний, котрий вже знаходиться під ним. І навіть простий карієс може зашкодити йому ще до повноцінного прорізання. Тож окрім неприємних відчуттів та надмірної чутливості зуба, дітям загрожують майбутні проблеми з постійними зубами: плями, дисплазія емалі.

МІФ 2 – ПРОБЛЕМИ З МОЛОЧНИМИ ЗУБАМИ ТАК ЯК І З ПОСТІЙНИМИ ПЕРЕДАЮТЬСЯ У СПАДОК

Проблеми з зубами виникають через неправильний догляд за порожниною рота, і спадковість тут абсолютно ні до чого. У “спадок” може передатися схильність до формування неправильного прикусу або положення зубів, великі проміжки між ними чи, навпаки, надмірна скупченість зубів, але ніяк не карієс.

МІФ 3 – МОЛОЧНІ ЗУБИ ТРЕБА ВИДАЛЯТИ ЯКОМОГА РАНІШЕ, ЩОБ ПРОРІЗАЛИСЬ ПОСТІЙНІ

Якщо видалити молочний зуб надто рано, сусідні зуби займуть порожнє місце. Як наслідок, в дитини неправильно сформується прикус.

МІФ 4 – ДІТЯМ НЕ ПОТРІБНІ ПРОТЕЗИ ТА КОРОНКИ

Відмова від дитячих протезів загрожує зміщенню постійних зубів. Спеціальні дитячі коронки для молочних зубів фіксують в разі напівзруйнованого стану, і запобігають розвитку хвороботворного процесу.

МІФ 5 – МОЛОЧНІ ЗУБИ ЧИСТИТИ НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО

Доглядати за зубами потрібно з моменту їх прорізування. Чистити зуби немовлятам потрібно після кожного годування.

МІФ 6 – ЗУБИ У ДІТЕЙ НЕ БОЛЯТЬ, ТОМУ, ЩО В МОЛОЧНИХ ЗУБАХ НЕМАЄ НЕРВІВ

Нерви є! Молочні зуби теж болять. У них є повноцінний пульпо-дентиний комплекс як у постійного зуба.

МІФ 7 – У ДІТЕЙ НЕ МОЖЛИВИЙ ПУЛЬПІТ

Якщо вчасно не почати лікування карієсу у дитини, пульпіт стрімко переходить у періодонтит. Після чого запалення розповсюджується на навколишні тканини, в тому числі й кісткову.

МІФ 8 – БРЕКЕТИ МОЖНА ПОСТАВИТИ НА МОЛОЧНІ ЗУБИ

Ні, брекет-системи встановлюють лише на постійні зуби та суворо після того, як повністю сформуються їхні корені. Тобто не раніше, ніж з 12-14 років. І навіть перед тим як обрати брекети підлітку, ортодонт завжди перевіряє стан коренів по рентгенівському знімку.

МІФ 9 – ДИТИНІ НЕ ПОТРІБНА СПЕЦІАЛЬНА ЗУБНА ПАСТА ДЛЯ ЇЇ МОЛОЧНИХ ЗУБІВ

У малюка обов’язково повинна бути власна зубна паста, за віком. Дитячі пасти розроблені спеціально для молочних зубів, і їх склад відрізняється від дорослих паст.

МИ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

GOOGLE  ВІДГУКИ

Tetiana SieniahinaTetiana Sieniahina
11:15 19 Oct 23
Лікувала зубки дитині уві сні. Дуже довго шукали клініку по багатьох параметрах, зупинились на Сливочці і залишились дуже задоволені. Від спілкування з адміністраторами до самого результату лікування все дуже добре. Рекомендую цю клініку
Ivanna KurutsIvanna Kuruts
14:48 28 Jul 23
Знайшла цю клініку в інстаграмі, після відвідування залишилась задоволена. Взяли до уваги те, що їду з-за кордону і полікували за 3 дні 11 зубів, що в часових рамках вийшло навіть краще ніж я очікувала:)) дуже милі дівчатка на рецепції, а кожен з лікарів мінімум 5 разів за прийом запитував про моє самопочуття🥰
Наталія КішНаталія Кіш
16:01 05 Jul 23
MNKH UzhgrodMNKH Uzhgrod
16:00 05 Jul 23
Viktoria KvitovszkaViktoria Kvitovszka
16:39 14 Feb 22
Найкраща команда! Дуже щасливі що мали змогу лікуватись в даній стоматології💜
едик сокачедик сокач
12:37 27 Aug 21
Дякуємо за професійну роботу.Всім рекомендуємо.Виший клас❤️
Чудова клініка, в якій працюють професіонали своєї справи, застосовуючи новітні засоби стоматології. Кожен лікар виконує свій етап лікування сумлінно і професійно. Велика вдячність Михайлу Михайловичу та Ігорю Анатолієвичу ! Ви справжні професіонали, чуйні і людяні . В клініці прекрасна атмосфера, ідеальна чистота і чудове відношення до пацієнтів. Завдяки Вам посмішки сяють красою і здоров ям!
Звернулась в клініку "Естет" по рекомендації і залишилась дуже задоволена.Весь персонал клініки професіонали своєї справи. Відчувається що люди не просто працюють щоб працювати, а із задоволенням виконують свою роботу.До пацієнтів ставляться з повагою і турботою, що дійсно приємно вражає.Дуже вдячна всім співробітникам даного медичного закладу і безсумнівно рекомендуватиму клініку "Естет" всім своїм близьким, друзям та всім людям, кому подобається високий рівень сервісу та якісний кінцевий результат роботи!
Рекомендую клініку "Естет", індивідуальний підхід, професійні лікарі і все на найкращому рівні!
Яна ИгнаткоЯна Игнатко
14:46 25 May 21
Рекомендую! Хороші спеціалісти, привітні адміністратори!Стоматолог Ігор Анатолійович- професіонал, просто чудовий лікар!
Юлія ПалюкЮлія Палюк
13:33 19 May 21
Як завжди все на вищому рівні Дякую вам що можу довірити вас всю свою родину
Прийшла до лікаря по рекомендації друга. Дуже задоволена результатом роботи. Микола Васильович поставив мені три цирконієві коронки. Все дуже комфортно. Коронки на другий день вже як "рідні". Головне — не застрягає їжа (я цього дуже боялась). Ціна така ж як і в інших стоматологів.
js_loader

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Call Now Button