Сухість в роті або ксеростомія

Детальніше
❗В роті завжди повинен бути певний рівень вологості. Якщо ваш організм виробляє недостатню кількість слини це і викликає сухість в роті або ксеростомію (медичний термін). Якщо ви нервуєте 😡чи засмучені 🥺, або ж знаходитесь в стресовому стані у вас може з’явитись сухість в роті. Однак якщо ви відчуваєте постійну сухість, то це не тільки викликатиме у вас неприємні відчуття, але і може призвести до інших порушень в роботі організму, або ж являтись симптомом серйозніших захворювань. Якщо в роті немає слини для зволоження, вимивання залишків їжі, збалансування рівня кислотності та демінералізації зубів, то це може призвести до швидкого утворення карієсу та інших інфекцій.

Як визначити дану патологію:
 • Побічні дії лікарських препаратів. Люди похилого віку найбільш схильні до сухості в роті, адже вони приймають велику кількість препаратів для контролю наявних у них захворювань. В сучасній медицині існує близько 400 медичних препаратів які можуть викликати сухість в роті.
 • Захворювання серед хвороб які вражають слинні залози та призводять до сухості в роті можуть бути діабет (інсулінозалежний), хвороба Шегрена, хвороба Паркінсона, риніт, тонзиліт, гастрит, гіпертонія, захворювання щитовидної залози.
 • Променева терапія – у людей які проходять хвильову або хіміотерапію для лікування онкологічних захворювань голови та шиї, можлива втрата функцій слинних залоз тимчасово або назавжди, частково або повністю.
 • Менопауза – зміни на гормональному рівні у жінок негативно впливають на секрецію слинних залоз, що призводить до виникнення ксеростомії.
 • Куріння, алкогольна та наркотична залежність – сухість в роті типовий симптом для вказаних вище залежностей.

МИ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

❓Як дізнатись, чи не хворію я на ксеростомію? Кожен з нас може відчувати тимчасову сухість в роті, але якщо вона у вас постійна це вказує на порушення у роботі слиновиділення.
Основні симптоми:
 • глибокі тріщини та наліт на язику;
 • порушення смаку;
 • печіння в роті та почервоніння язика;
 • виразки в кутиках губ та на яснах;
 • неприємний запах з рота;
 • ускладнене ковтання.
Сухість в роті виникає при обмороженні, опіках, отруєнні, при значній втраті крові, у ВІЛ інфікованих, у людей які повинні багато розмовляти (вчитель, екскурсовод, артист, диктор).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

💊Лікування сухості в роті. Якщо сухість в роті не викликана ніяким іншим захворюванням, тоді після відновлення нормального слиновиділення неприємне відчуття має зникнути. Якщо сухість в роті це побічний ефект, прописаного вам, лікування, можливо вам потрібно змінити дозування або вибрати інші ліки. В серйознішій ситуації, під час лікування онкологічних чи аутоімунних хвороб, необхідно вдатися до серйознішого лікування. Яке, швидше за все, буде спрямоване на підвищення секреції слини за допомогою порушення рецепторів центральної нервової системи.

📄 Для покращення свого стану, дотримуйтесь цих профілактичних рекомендацій:
 • пийте велику кількість води, або напоїв які не містять цукор та кофеїн;
 • жуйте жувальну гумку без цукру, з його замінником ксилітом; це стимулює вироблення слини, а ксиліт допоможе захистити зуби від утворення карієсу;
 • відмовтесь від алкогольних напоїв, соленої їжі, сигарет;
 • при використанні рідини для ополіскування рота вибирайте ту що не містить в собі спирт;
 • користуйтесь гелем замінником слини;
 • смокчіть льодяники без цукру.
Слина – це природний антисептик, при її зменшенні або відсутності в роті сформуються ідеальні умови для розвитку бактеріальних і грибкових інфекцій. Тому, якщо ви відчуваєте часту сухість в роті, поспішіть звернутись до стоматолога. Він зможе визначити причину виникнення цього відчуття, та допоможе її вирішити.

Більше про ксеростомію читайте в Вікіпедії.

GOOGLE  ВІДГУКИ

Tetiana SieniahinaTetiana Sieniahina
11:15 19 Oct 23
Лікувала зубки дитині уві сні. Дуже довго шукали клініку по багатьох параметрах, зупинились на Сливочці і залишились дуже задоволені. Від спілкування з адміністраторами до самого результату лікування все дуже добре. Рекомендую цю клініку
Ivanna KurutsIvanna Kuruts
14:48 28 Jul 23
Знайшла цю клініку в інстаграмі, після відвідування залишилась задоволена. Взяли до уваги те, що їду з-за кордону і полікували за 3 дні 11 зубів, що в часових рамках вийшло навіть краще ніж я очікувала:)) дуже милі дівчатка на рецепції, а кожен з лікарів мінімум 5 разів за прийом запитував про моє самопочуття🥰
Наталія КішНаталія Кіш
16:01 05 Jul 23
MNKH UzhgrodMNKH Uzhgrod
16:00 05 Jul 23
Viktoria KvitovszkaViktoria Kvitovszka
16:39 14 Feb 22
Найкраща команда! Дуже щасливі що мали змогу лікуватись в даній стоматології💜
едик сокачедик сокач
12:37 27 Aug 21
Дякуємо за професійну роботу.Всім рекомендуємо.Виший клас❤️
Чудова клініка, в якій працюють професіонали своєї справи, застосовуючи новітні засоби стоматології. Кожен лікар виконує свій етап лікування сумлінно і професійно. Велика вдячність Михайлу Михайловичу та Ігорю Анатолієвичу ! Ви справжні професіонали, чуйні і людяні . В клініці прекрасна атмосфера, ідеальна чистота і чудове відношення до пацієнтів. Завдяки Вам посмішки сяють красою і здоров ям!
Звернулась в клініку "Естет" по рекомендації і залишилась дуже задоволена.Весь персонал клініки професіонали своєї справи. Відчувається що люди не просто працюють щоб працювати, а із задоволенням виконують свою роботу.До пацієнтів ставляться з повагою і турботою, що дійсно приємно вражає.Дуже вдячна всім співробітникам даного медичного закладу і безсумнівно рекомендуватиму клініку "Естет" всім своїм близьким, друзям та всім людям, кому подобається високий рівень сервісу та якісний кінцевий результат роботи!
Рекомендую клініку "Естет", індивідуальний підхід, професійні лікарі і все на найкращому рівні!
Яна ИгнаткоЯна Игнатко
14:46 25 May 21
Рекомендую! Хороші спеціалісти, привітні адміністратори!Стоматолог Ігор Анатолійович- професіонал, просто чудовий лікар!
Юлія ПалюкЮлія Палюк
13:33 19 May 21
Як завжди все на вищому рівні Дякую вам що можу довірити вас всю свою родину
Прийшла до лікаря по рекомендації друга. Дуже задоволена результатом роботи. Микола Васильович поставив мені три цирконієві коронки. Все дуже комфортно. Коронки на другий день вже як "рідні". Головне — не застрягає їжа (я цього дуже боялась). Ціна така ж як і в інших стоматологів.
js_loader

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

  Call Now Button