ЧОМУ БОЛИТЬ ЗУБ БЕЗ НЕРВА

Детальніше
ЧОМУ БОЛИТЬ ЗУБ БЕЗ НЕРВА

Чомусь більшість людей впевнені – якщо видалили нерв з зуба, зуб цей вже боліти не зможе. Що ж може боліти якщо нерв видалено, а зуб без нерва прийнято рахувати “мертвим”?

ЧОМУ ВИНИКАЮТЬ БОЛЮЧІ ВІДЧУТТЯ ПІСЛЯ ВИДАЛЕННЯ?

Важливо розуміти – якщо зуб депульпували, або, як ми звикли говорити: “з нього видалили нерв”, це не означає, що цей зуб ніколи не заболить. Спеціалісти виділяють низьку факторів, які можуть впливати на біль зуба без нерва. Вважається, що біль може бути як при нормальному стані, так і патологічному. Відчути болісний дискомфорт у перші дні після вашого відвідування стоматологічного кабінету є цілком нормальним явищем. Біль у зубі може виникати при натисканні на зуб або під час жування їжі на протязі декількох днів або навіть тижня.

Увага! Такого роду біль може бути викликана внаслідок ускладнення, травм чи запальних процесів. Не рідко банальна помилка, яка допущена лікарем-стоматологом на одному з етапів лікування може стати причиною болю зуба.

Запам’ятайте! Якщо ваша біль не зникає через два-три тижні або раптово виникає через декілька днів після візиту до стоматолога у нічний час – це перший серйозний сигнал для звернення до лікаря. Тільки лікар зможе провести необхідну діагностику, визначити причину болю в зубі та призначити лікування. Чим більше ви зволікатимете з походом до стоматолога, тим більша ймовірність серйозних наслідків для вашого зуба.

Також, через різке зниження імунітету, викликаного простим сезонним вірусним захворюванням, може виникнути прикореневе запалення і зуб стане болючим та завдасть немало клопоту під час їжі. Саме тому ми рекомендуємо проходити обстеження ротової порожнини через пів року після лікування.

Отже, якщо у вас болить раніше запломбований зуб без нерва, біль не минає упродовж декількох днів, ми рекомендуємо вам звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. В більшості випадків цю проблему можна оперативно вирішити на ранньому етапі виявлення. В протилежному випадку, затягуючи похід до стоматолога, можливе видалення зуба та встановлення імплантату.

ЧИ МОЖЕ ЗУБ БЕЗ НЕРВА РЕАГУВАТИ НА ГАРЯЧЕ ЧИ ХОЛОДНЕ?

При нормальному видаленні пульпи такого бути не повинно. Якщо ж в зубі залишились часточки нервових тканин – чутливість буде зберігатись. Для точної діагностики причини реакції зуба на гаряче чи холодне потрібно пройти рентген дослідження та огляд у лікаря під стоматологічним мікроскопом.

ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ УСКЛАДНЕННЯ ЯКЩО ВЧАСНО НЕ ЗВЕРНУТИСЬ ЗА МЕДИЧНОЮ ДОПОМОГОЮ?

Набряк, підвищення температури тіла, посилення болю та запального процесу можуть привести до періодонтиту, який може стати причиною появи кісти. Також не виключаємо можливість остаточної втрати зуба і потребу в встановленні імплантату.

ЯК БОРОТИСЬ З БОЛЕМ ДО ВІЗИТУ В СТОМАТОЛОГІЧНУ КЛІНІКУ?

Зняти біль можна знеболючими препаратами німесілом, нурофеном або анальгіном.

ЯК ДОВГО МОЖЕ ПРОСЛУЖИТИ “МЕРТВИЙ” ЗУБ?

Все залежить від правильного догляду за ротовою порожниною. Середній термін служби такого зуба при регулярній гігієні 10-15 років, але є випадки коли цей термін доходив і до 30 років. З плином часу такі зуби починають темніти та кришитись і їх видаляють.

МИ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

GOOGLE  ВІДГУКИ

Viktoria KvitovszkaViktoria Kvitovszka
16:39 14 Feb 22
Найкраща команда! Дуже щасливі що мали змогу лікуватись в даній стоматології💜
едик сокачедик сокач
12:37 27 Aug 21
Дякуємо за професійну роботу.Всім рекомендуємо.Виший клас❤️
Рекомендую клініку "Естет", індивідуальний підхід, професійні лікарі і все на найкращому рівні!
Яна ИгнаткоЯна Игнатко
14:46 25 May 21
Рекомендую! Хороші спеціалісти, привітні адміністратори!Стоматолог Ігор Анатолійович- професіонал, просто чудовий лікар!
Юлія ПалюкЮлія Палюк
13:33 19 May 21
Як завжди все на вищому рівні Дякую вам що можу довірити вас всю свою родину
js_loader
Call Now Button