Чому у дорослих не випадають молочні зуби

Детальніше

Всім відомо що молочні зуби – це один з символів нашого 👶 дитинства. Період випадіння 🦷 молочних зубів приходиться на вік 5 – 7 років і стає першою ознакою дорослішання вашого малюка. Проте іноді зміна молочних зубів на постійні не відбувається в потрібний час. Чому таке відбувається? Давайте розбиратись. ⠀

📋Персистенція (затримка зміни зубів) – нерідке явище, обумовлене спадковістю, особливостями розвитку плоду в утробі матері, травмами, періодонтитом або порушенням розвитку кореневих зубів, яке викликає їх занадто повільний ріст.

🏥Діагностика і лікування
Для отримання достовірної клінічної картини потрібно обов’язково звернутись до стоматолога. В процесі діагностичного обстеження він може виявити наявність карієсу та інших патологій, рухливість елементів, наявність і глибину ясенних кишень, а також оцінить загальний стан молочного зуба. Використання рентгена забезпечує виявлення зубів, що знаходяться в стані зародка, а також ретенованих елементів. Крім того, важливо встановити стан пульпи (найчастіше застосовується проба на холод). Незадовільна оцінка, а також виявлення запалення буде означають, що молочний зуб підлягає обов’язковому видаленню.

🧐 Профілактика
Профілактика персистенції зубів нічим не відрізняється від аналогічних заходів, спрямованих на запобігання розвитку інших щелепних аномалій:
☑ Боротьба зі шкідливими звичками;
☑ Перехід від грудного до звичайного харчування не пізніше ніж через півтора року після народження дитини;
☑ Збалансування раціону харчування, що забезпечить надходження в організм поживних елементів;
☑ Дотримання балансу твердої та м’якої їжі;
☑ Регулярне відвідування стоматолога і суворе виконання рекомендацій.

Обов’язково відвідуйте стоматолога не рідше одного разу на півроку і будь-яка проблема буде вирішена вчасно і не завдасть незручностей в майбутньому 👏

Дізнатись про найпоширеніші міфи пов’язані з молочними зубами можна ось тут 👉МОЛОЧНІ ЗУБИ – ФАКТИ ТА МІФИ

Call Now Button