Зубні коронки

Детальніше
Зубні коронки

Стоматологічна 👑коронка являє собою ковпачок у повноцінній формі зуба. Відновлює зовнішній вигляд, структуру та міцність зруйнованого зуба. Коронку накладають і закріплюють на зуб, щоб повністю закрити його видиму частину, що знаходиться над лінією ясен пацієнта.
Зазвичай вони не вимагають особливого догляду, крім регулярної належної гігієни ротової порожнини. Сьогодні стоматологи намагаються зберегти до останнього фундамент зуба – корінь і відреставрувати зуб навіть в тому випадку, якщо його коронкову частину частково або повністю зруйновано.

Вам може знадобитися коронка для зубів з кількох причин, серед яких:

 • Для захисту зуба, який став ослабленим (наприклад, при руйнуванні) або тріснув, утримуючи і не даючи йому зламатися.
 • Для заміни старої, зламаної або пошкодженої пломби зуба.
 • Відновити вже зламаний зуб.
 • Для відновлення довжини зношених зубів (наприклад, від стирання).
 • Для покриття та підтримки зуба з великою пломбою, якщо не залишилося достатньо природніх структур зуба.
 • Зробити косметичну модифікацію, таку як закриття проміжків між зубами.
 • Коронки використовуються для виготовлення зубних містків.
 • Коронка використовується для покриття зубного імплантату.
 • Рекомендується коронка для відновлення міцності будь-якого зуба, який пройшов лікування кореневих каналів.

Постійні зубні коронки можна виготовити з:

 • цирконію;
 • кераміки;
 • металокераміки;
 • пластмаси.

Розглянемо ці види:

 1. Цирконієві коронки.
  Завдяки своїй 100% безметалевій конструкції діоксиду цирконію – це найміцніші види коронок. Оскільки їх можна виготовляти дуже тонким шаром, не втрачаючи міцних властивостей, цирконієві коронки вимагають видалення найменшої структури зубів у порівнянні з іншими типами коронок. Вони дуже рідко ламаються і не стирають зуби, які вони кусають. Чудово підходять для містків та імплантатів. Недоліком є трохи знижена естетика в порівнянні з суцільною керамікою.
  Вони є хорошим вибором для молярів поза зоною усмішки (зуби в задній частині рота), особливо там, де між зубами мінімальний простір.
 2. Керамічні коронки.
  Усі керамічні зубні коронки забезпечують природний зовнішній вигляд і колірне поєднання, що надзвичайно реалістично та неперевершено. Вони не містять металів і є достатньо міцними. Керамічні коронки можуть бути підібрані за кольором до зубів і іноді використовуються для косметичних стоматологічних процедур для поліпшення розміру, форми або кольору зубів.
  На сьогодні найбільш естетичний і біосумісний матеріал для виготовлення коронок – без металева кераміка. Наприклад, E-MAX – матеріал останнього покоління. З них неможливо виготовляти містки, так як є ризики злому.
 3. Металокерамічні коронки.
  Металокерамічна коронка складається з двох частин: металевого каркаса і керамічного покриття. Технологія застосовується вже дуже давно та користується заслуженою популярністю. Завдяки появі нових матеріалів і обладнання її вдалося значно вдосконалити. Кінцевий результат – зубна коронка, яка виглядає керамічною, але має міцність металевої коронки. Металокерамічні коронки – популярний вибір для людей. З недоліків варто назвати деякі обмеження по установці, наприклад, їх не використовують у пацієнтів з алергією на метал. Вища неточність у порівняні з цирконієм чи керамікою. Що часто призводить до запалення ясен.
 4. Пластмасові коронки.
  Найчастіше використовуються як тимчасова конструкція зубів в процесі реставрації. Дозволяють пацієнтові не відчувати дискомфорту протягом того періоду, поки виготовляються постійні коронки, або відбувається ортодонтичне переміщення зубів. Коронки з пластмаси змінюють колір, мають низькі гігієнічні та технологічні показники. Тому носити їх постійно не рекомендується – з часом це може призвести до руйнування опорних зубів.

Як вибрати матеріал зубної коронки?

🏥Стоматологи клініки «ЕСТЕТ» можуть запропонувати вам різні варіанти реставрації. Все залежить від того, про який зуб йде мова. Враховуючи природні переваги кожного, це баланс між простим обслуговуванням, довговічністю коронки та естетикою.
Природній вигляд усмішки життєво необхідний більшості пацієнтів, яких ми бачимо, і тому ми багато працюємо над тим, щоб допомогти людям досягти правильного відтінку зубів. Найбільш інтенсивне жування спирається на моляри, тому вам захочеться чогось, що не так легко зламати. Цирконієві коронки будуть цілком підходящим вибором.
Кераміка рекомендується в основному для зовнішніх поверхонь передніх верхніх зубів – самого центру вашої усмішки. З неї виготовляють як коронки, так і вініри.
🏥Клініка «ЕСТЕТ» рекомендує вам скористатись досвідом наших стоматологів. У нас ви можете отримати рекомендацію щодо того, який матеріал вибрати, виходячи з площі поверхні та номера зуба.
Вибір правильного матеріалу разом з хорошим обслуговуванням дасть вам близько 10 років життя вашої коронки. Однак вам доведеться правильно чистити зуби та використовувати зубну нитку, як для натуральних зубів. Чудові зубні коронки допоможуть вам побачити вашу нову усмішку в новому світлі!
✅Ми обов’язково підберемо метод реставрації, який підійде саме вам.

Call Now Button